بخارگسترطبرستان ( متال دیگ )-کاربرد پرشر سوییچ در دیگهای بخار

پرشر سوئیچ یا سوئیچ فشار چیست؟

پرشر سوئیچ یا سوئیچ فشار دیگ بخار، سوئیچ کنترل فشار دیگ بخار می باشد و برای تنطیم فشار مخازن دیگ بخار یا جلوگیری از افزایش فشار در محیط های تحت فشار در صنعت کاربرد دارند.پرشر سوئیج یا کنترلر فشار دارای یک کنتاکتور الکتریکی می باشد و با رسیدن فشار دیگ بخار و مخازن به مقدار تعیین شده، کنتاکتور فعال می شود و یک سیگنال الکتریکی ارسال می شود و سوئیچ قطع می گردد، همچنین ممکن است سوئیچ های فشار به گونه ای طراحی شوند که در صورت افزایش و یا کاهش فشار در دیگ بخار بخار گسترطبرستان سیستم را قطع و یا وصل کنند. پرشرسوئیچ در برقراری ایمنی و کنترل در سیستم های تحت فشار نقش مهمی را ایفا می کنند، همچنین پرشرسوئیچ ها بخارگسترطبرستان با توجه به کاربری، فشار کاری و سیال دارای انواع مختلفی می باشند.

پرشر سوئیچ دیگ بخار، در واقع یک نوع کلید  است که مدار الکتریکی را در صورت دستیابی به فشاری مشخص در ورودی قطع یا وصل می کند. سوئیچ می تواند به نوعی طراحی شود که در صورت کاهش فشار تا مقدار مشخص و یا افزایش آن عمل کند. سوئیچ های فشار دیگ بخار به طور گسترده در صنعت به منظور کنترل اتوماتیک سیستم های دارای سیال با فشار در دیگ و بویلر مشخص مورد استفاده قرار می گیرد.

از پرشر سوئیچ دیگ بخار می توان جهت اعلام آلارم یا کنترل میزان سیال استفاده کرد. کنترلر فشار به گونه ای طراحی و ساخته شده است که در سخت ترین شرایط کاری بهترین نتیجه را داده و دارای دقت نظارت بالایی دارد.

البته نوع دیگری از سوئیچ های فشار در دیگ بخار ( پرشر سوئیچ ) نیز وجود دارد که حساس به فشار مکانیکی است. این نوع از کلید ها را جلوی درب های بسیاری از ساختمان های تجاری مشاهده می کنید به این صورت که با قدم گذاشتن روی بخشی از کفپوش عملکرده و درب را به شکل اتوماتیک باز می کند.

کاربرد پرشر سوئیچ

  • پمپ های آب
  • دیگ بخار متال دیگ
  • دیگ آب داغ
  • سوییچینگ در دمای بالا.
  • و کاربردهای بسیار دیگ در صنعت های کوچک و بزرگ .

 معیارهای مهم در انتخاب پرشر سوییچ

 

پرشر سوئیچ دیگ بخار شرکت بخار گسترطبرستان با سیال در ارتباط است و تحت تاثیر فشار سیال می باشد درنتیجه باید پرشرسوئیچ متناسب با فشارمورد نظر باشد و با واحد تشخیص فشار بویلر بخار همخوانی داشته باشد. شناخت کامل سیستم اندازه گیری کاربرد و عملکرد و سیال کاری بسیار ضروری می باشد.

مهم ترین مواردی که در انتخاب پرشر سوئیچ باید به آن توجه کرد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

بیشترین فشار قابل تحمل در دیگهای بخار.

مقدار نیاز کاری و نقطه تنظیم.

نحوه اتصال .

دقت و تکرارپذیری

قابلیت استفاده در محیط های قابل انفجار.

 

پرشر سوئیچ مخصوص مایعات و گاز ها با بهترین قیمت در فشار ها و مدل های مختلف کاری به همراه توضیحات کامل فنی نصب و استفاده در دیگهای بخار شرکت بخارگستر طبرستان می باشد .پرشر سوئیچ دیگ بخار شرکت بخار گسترطبرستان با سیال در ارتباط است و تحت تاثیر فشار سیال می باشد درنتیجه باید پرشرسوئیچ متناسب با فشارمورد نظر باشد

بازدیدها: 4

فهرست