دیگ بخار و روغن داغ اویل هیتر

مشعل

یکی از اصلی ترین تجهیزات موتورخانه متال دیگ مشعل می باشد  ، وسیله ای مکانیکی است که با ترکیب هوا و سوخت هایی نظیر گاز، گازوئیل و مازوت، انرژی سوخت را به انرژی حرارتی تبدیل می کند.

هوا، سوخت و جرقه عوامل اصلی تشکیل شعله در مشعل صنعتی میباشد . تامین هوا که جزء ارکان اصلی میباشد میتواند بصورت طبیعی یا مصنوعی انجام گیرد .

وظیفه اصلی مشعل، تامین حرارت است که بیشترین مورد مصرف آن در موتورخانه ها و ایجاد شعله در بویلرهای بخارگستر طبرستان می باشد .

گرما در مشعل ها با خروج سوخت از نازل و ترکیب آن با هوا و جرقه ایجاد می شود و به صورت شعله به درون دیگ هدایت می شود .

مشعل فن دار و بدون فن

مشعل ها به دو صورت فن دار و بدون فن می باشند. مدل های فن دار بر حسب فرمان آکوستات و مطابق برنامه زمان بندی رله مشعل موتورخانه بخارگستر طبرستان، عملکرد خود را آغاز می کنند. مشعل صنعتی در مدت زمان 35 تا 60 ثانیه، مطابق با فرمان رله فن هوادهی روشن می شود، سپس عمل ایجاد جرقه ترانس جرقه زن شروع می شود، سپس با باز شدن شیر برقی سوخت مشعل، سوخت از شیر برقی عبور می کند و به درون محفظه احتراق بویلر نفوذ می کند. بدین ترتیب جرقه به وجود آمده توسط ترانس، سبب تشکیل شعله در قسمت جلوی شعله پخش کن مشعل بخارگستر طبرستان می شود.

انواع مشعل موتورخانه بخارگستر طبرستان

 

مشعل های گاز سوز

-مشعل های گازوئیل سوز

-مشعل های دوگانه سوز

-مشعل های مازوت سوز

-مشعل های سوخت جامد

   مشعل های گاز سوزبخارگستر طبرستان

 

سوخت مصرفی انواع مشعل گازی بخارگستر طبرستان آنها گاز طبیعی یا همان گاز شهری می باشد. مشعل گاز سوز از پرکاربردترین نوع مشعل ها می باشند که در تاسیسات مکانیکی و موتورخانه متال دیگ مورد استفاده قرار می گیرند. هوای مورد نیاز احتراق در مشعل گازسوز توسط یک فن گریز از مرکز یا ونتیلاتور تامین می شود که موتور این فن می تواند از نوع تک فاز یا سه فاز باشد. کنترل هوا در مشعل گازسوز توسط دمپر صورت می گیرد که در سایزهای کوچک از نوع دستی و در سایز های بزرگ از نوع موتوری می باشد که توسط سروو موتور کنترل می شود.متال دیگ طراح و تولید کننده دیگهای بخار-آب داغ – روغن داغ و منابع کویلدار و سیستمهای تصفیه در پروژهای ساختمانی-بیمارستانی – نیروگاهی و ….ساختمانی

کنترل سوخت نیز در مشعل گازسوز بخارگسترطبرستان توسط شیربرقی صورت می گیرد که هم قابلیت قطع و وصل و هم کنترل دبی سوخت را دارد. بر روی مشعل گاز سوز یک رله کنترلی وجود دارد که در صورت کاهش فشار هوای ورودی و یا افزایش و کاهش میزان سوخت ورودی، مشعل صنعتی را خاموش می کند. امروزه مشعل ها دارای سیستم هوشمند و PLC متال دیگ می باشند که بصورت خودکار نسبت سوخت و هوا را تنظیم می کنند.

مشعل گازوئیل سوز بخارگستر طبرستان

در مشعل های گازوئیل سوز بخارگستر طبرستان، ایجاد شعله توسط ترکیب هوا با گازوئیل صورت می گیرد. در مشعل های گازوئیلی الکتروموتور علاوه بر، به حرکت در آوردن فن سانتریفیوژ و تامین هوای مورد نیاز احتراق در مشعل، وظیفه به گردش در آوردن شفت پمپ گازوئیل و انتقال سوخت را نیز بر عهده دارد. پمپ گازوئیل مشعل های گازوئیلی از نوع دنده ای فشار قوی می باشد. در این مدل ابتدا سوخت پس از عبور از فیلتر گازوئیل توسط شیر برقی کنترل می شود و در نهایت توسط نازل از حالت مایع به صورت پودر تزریق می شود و به همین جهت به آنها مشعل های بخارگستر طبرستان جت فشاری یا پودر کننده فشار قوی تفنگی نیز می گویند. در خروجی نازل الکترودهای جرقه زن قرار دارند که باعث ایجاد احتراق ترکیب گازوئیل و هوا و در نتیجه تشکیل شعله می شوند. در مشعل های گازوئیلی متال دیگ برای کنترل شعله از سنسور چشمی استفاده می شود که در صورت عدم تشکیل شعله مجموعه فن، پمپ و تجهیز را خاموش می کند

 

بازدیدها: 4

فهرست